Reprezentacja LKS Mazowsze Teresin odniosła istotny sukces podczas 40. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Żywcu. Zawodnicy zdobyli trzy medale drużynowe, w tym srebrny w rywalizacji mieszanej. Trenerzy Katarzyna Klata i Ryszard Kowalski mogą być dumni z osiągnięć swoich podopiecznych, które potwierdzają ich wysoką formę na krajowej arenie. W kolejnych elementach artykułu przedstawione zostaną szczegóły na temat medali oraz osiągnięć indywidualnych zawodników.
Zespół mieszany w składzie Alicja Zygmunciak oraz Miłosz Olczak zdobył tytuł wicemistrzowski, pokazując znakomite umiejętności łucznicze. Na podium stanęły także inne drużyny, w tym ekipa dziewcząt, w skład której weszły Alicja Zygmunciak, Maria Małolepsza i Oliwia Dylik, która zdobyła brązowy medal. Ponadto, drużyna męska w składzie Krystian Kryszkiewicz, Miłosz Olczak oraz Sebastian Błaszczyk również przyniosła do Teresina brąz w swojej kategorii.
W biegu o medale indywidualne Miłosz Olczak bliski był zajęcia wysokiej lokaty, jednak musiał uznać wyższość Kacpra Grzelaka z Mewy Kołobrzeg w walce o ćwierćfinał. Również w klasyfikacji klubowej, LKS Mazowsze Teresin zdobył drugą lokatę, a w rankingu województw mazowieckie okazało się najlepsze w kategorii młodzieżowców. Widzimy, że klub z Teresina ma solidną pozycję w polskim łucznictwie i ma ambitne plany na przyszłość, zapowiadając dalsze starania o nowe osiągnięcia.
Źródło: Urząd Gminy Teresin
Oceń: Sukces teresińskich łuczników na Mistrzostwach Polski
Zobacz Także