W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie odbyło się spotkanie profilaktyczne, które miało na celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa. Dwa bloki tematyczne zostały dostosowane do różnych grup wiekowych, co pozytywnie wpłynęło na skuteczność przekazu. Uczniowie mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę teoretyczną, ale także uczestniczyć w praktycznych zajęciach. Spotkanie to jest częścią szerszych działań mających na celu promowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.
Pierwszy blok tematyczny, skierowany do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III, koncentrował się na zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej omawiała istotne aspekty poruszania się po drogach, zwracając uwagę na wyposażenie rowerów i zastosowanie elementów odblaskowych. Uczniowie uczyli się także, jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych, takich jak kontakt z obcymi osobami oraz zasady bezpieczeństwa w relacjach ze zwierzętami.
W drugim bloku tematycznym uczniowie klas IV–VIII poznawali tematykę związaną z odpowiedzialnością prawną oraz zagrożeniami w sieci. Policjantka zaznaczyła, jak ważne jest świadome korzystanie z internetu oraz jakie są skutki niewłaściwego zachowania, takie jak hejt czy nękanie on-line. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że nawet młode osoby mogą ponieść konsekwencje prawne za swoje działania w sieci, co podkreśla znaczenie odpowiedzialności w korzystaniu z nowoczesnych technologii.
Źródło: Policja Sochaczew
Oceń: Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Kamionie
Zobacz Także